Altera Tasarım Offers New Service: Promotional Video Production for Products!

We are pleased to announce that, in addition to our continuing product design and consulting services, we are now offering promotional video production at Altera Tasarım! We create videos for social media and multimedia activities of marketing and PR departments, aimed at accurate and effective product promotion and product-centric communication with customers and target groups.

Here is a recent video we produced for LAMP83 to promote its “FLOW Spot Lighting Fixture”, also designed by Altera Tasarım.

We produce promotional videos timely and smoothly, in accordance with the social media and multimedia content, presenting the aesthetics (design, form, and color variations), technical features (production, materials, engineering) and functional features (usage, area of utilization, ergonomics) of the products to the audience.

Our promotional videos aim to build three basic perceptual bridges between the audience and the product:

- Effectively conveying the current value of the product,

- Accurately communicating what the product can do and what features it possesses,

- Presenting the claim that the product is authentic and preferable

We use Advanced CGI Technology to produce our videos at Altera Tasarım, which allows us to create high-end visual content supported with 3D photorealistic animations, simulations and special effects that are impossible to create with standard studio video production. This content is then mounted with sound, text and visual transitions to achieve the desired video.

e2.gif

Altera Tasarım'dan yeni bir hizmet: Profesyonel Ürün Tanıtım Videosu Prodüksiyonu

Altera Tasarım olarak müşterilerimiz için verdiğimiz ürün tasarımı ve tasarım danışmanlığı hizmetlerine bir yenisini ekleyerek, "profesyonel ürün tanıtım videosu prodüksiyonu" hizmetini vermeye başladığımızı duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. Pazarlama ve PR departmanlarının multimedya ve sosyal medya faaliyetleri için hazırlamakta olduğumuz video prodüksiyon projeleriyle , ürünlerin özelliklerine odaklı, doğru ve etkili tanıtılması için çalışmalar yürütmekteyiz. LAMP83 firması için, ürün tasarımını da bizim yaptığımız, FLOW Rayspot Aydınlatma Armatürü'ne özel hazırladığımız güncel ürün tanıtım videosunu aşağıda izleyebilirsiniz.

Hedef kitle ve müşteriler ile, ürün odaklı en etkili iletişimi kurmayı amaçladığımız bu çalışmalar, izleyici üzerinde ürünün akılda kalıcılık ve güvenilirlik etkisini pekiştirmektedir. Kısa sürede izleyiciyi sıkmadan, ürünün estetik yanları (tasarım, form, renk varyasyonları), teknik üstünlükleri (üretim, malzeme, mühendislik), fonksiyonel özellikleri (kullanım şekli, kullanım alanıyla ilişkisi, ergonomi ) hazırlanan animasyonlarla izleyiciye sunulmakta, ilgili yerlerde detaylı bilgiler yazılarla aktarılmaktadır.

Hazırladığımız ürün tanıtım videoları ile, izleyiciyle ürün arasında 3 temel algısal köprü kurulmasını amaçlamaktayız:
1. Ürünün mevcut piyasadaki değeriyle ilgili etkili iletişimin kurulması
2. Ürünün neler yapabildiği ve hangi özelliklerinin olduğu bilgisinin doğru aktarılması
3. Ürünün özgünlüğünün ve tercih sebebi olması gerektiği iddiasının ortaya konması

Altera Tasarım olarak tamamen in-house ürettiğimiz ürün tanıtım videosu projelerinde Advanced CGI Teknolojisi kullanmaktayız. Standart stüdyo video çekim teknikleriyle yapılması mümkün olmayan tanıtımları, tamamen 3D ortamda hazırladığımız fotogerçekçi animasyonlar, simülasyonlar ve özel efektlerle destekleyerek high-end görsel içerikler oluşturmakta bu içerikleri montaj stüdyomuzda ses, yazı ve görsel geçişlerle birleştirerek nihai videoya ulaşmaktayız.

e2.gif

QUEEN: a new product design from Altera Tasarım for Ledova Lighting

QUEEN is a track spotlight featuring high versatility and easy installation. The elegant modern design perfectly combines with excellent light performance, ensured by a new generation high efficiency LED source, a tilting movement up to 90 degrees supported by specially designed hinge and high passive cooling performance up to 50W by specially designed thermal cooling part.

Client & Producer: Ledova Lighting

Spotlight Design: Altera Tasarım

3D Product Visualization & Animation: Altera Tasarım

Video Production: Altera Tasarım

STARK M3 Yollarda!

Arlight için tasarladığımız Stark M3 ile firma sokak aydınlatmasına giriş yaptı. Kompakt tasarım ile Stark M3, yüksek verimli ve güvenli aydınlatma imkanı verirken, enerji sarfiyatını azaltıyor. Ürün ayrıca projelerde kullanılan toplam armatür sayısını ve bakım maliyetini de düşürüyor.

 #alteradesignstudio #arlight #fagerhult #roadlighting #lightingfixture #lightingproductdesign #productdesign #industrialdesign #design

ALTERA TASARIM Anıtkabir'i Aydınlatıyor!

Adore, ALTERA TASARIM tarafından Anıtkabir'in dış mekan aydınlatılmasında kullanılmak üzere tasarlandı. Anıtkabir'in mimari dokusuna ve kimliğine uygun minimalist çizgilerin kullanıldığı tasarım, Mitaş Grup şirketlerinden Poleng Mühendislik tarafından üretilecek.

adore_anitkabir_aydinlatma.jpg