Altera Tasarım'dan yeni bir hizmet: Profesyonel Ürün Tanıtım Videosu Prodüksiyonu

Altera Tasarım olarak müşterilerimiz için verdiğimiz ürün tasarımı ve tasarım danışmanlığı hizmetlerine bir yenisini ekleyerek, "profesyonel ürün tanıtım videosu prodüksiyonu" hizmetini vermeye başladığımızı duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. Pazarlama ve PR departmanlarının multimedya ve sosyal medya faaliyetleri için hazırlamakta olduğumuz video prodüksiyon projeleriyle , ürünlerin özelliklerine odaklı, doğru ve etkili tanıtılması için çalışmalar yürütmekteyiz. LAMP83 firması için, ürün tasarımını da bizim yaptığımız, FLOW Rayspot Aydınlatma Armatürü'ne özel hazırladığımız güncel ürün tanıtım videosunu aşağıda izleyebilirsiniz.

Hedef kitle ve müşteriler ile, ürün odaklı en etkili iletişimi kurmayı amaçladığımız bu çalışmalar, izleyici üzerinde ürünün akılda kalıcılık ve güvenilirlik etkisini pekiştirmektedir. Kısa sürede izleyiciyi sıkmadan, ürünün estetik yanları (tasarım, form, renk varyasyonları), teknik üstünlükleri (üretim, malzeme, mühendislik), fonksiyonel özellikleri (kullanım şekli, kullanım alanıyla ilişkisi, ergonomi ) hazırlanan animasyonlarla izleyiciye sunulmakta, ilgili yerlerde detaylı bilgiler yazılarla aktarılmaktadır.

Hazırladığımız ürün tanıtım videoları ile, izleyiciyle ürün arasında 3 temel algısal köprü kurulmasını amaçlamaktayız:
1. Ürünün mevcut piyasadaki değeriyle ilgili etkili iletişimin kurulması
2. Ürünün neler yapabildiği ve hangi özelliklerinin olduğu bilgisinin doğru aktarılması
3. Ürünün özgünlüğünün ve tercih sebebi olması gerektiği iddiasının ortaya konması

Altera Tasarım olarak tamamen in-house ürettiğimiz ürün tanıtım videosu projelerinde Advanced CGI Teknolojisi kullanmaktayız. Standart stüdyo video çekim teknikleriyle yapılması mümkün olmayan tanıtımları, tamamen 3D ortamda hazırladığımız fotogerçekçi animasyonlar, simülasyonlar ve özel efektlerle destekleyerek high-end görsel içerikler oluşturmakta bu içerikleri montaj stüdyomuzda ses, yazı ve görsel geçişlerle birleştirerek nihai videoya ulaşmaktayız.

e2.gif