ALTERA TASARIM ekibi olarak, teknoloji ve bilgiyi insan odaklı yaklaşım doğrultusunda yorumlayarak, nitelikli estetik öğelerin fonksiyonellikle birleştiği, pazarda rakipleri ile rekabet edebilen yaratıcı ürünler tasarlamaktayız. Ortaya çıkacak ürünlerin ergonomisini, üretim kolaylığını ve malzemesi ile olan ilişkisini de tasarım sürecinde yönlendiren ekibimiz; bir fikri ürüne çevirirken ilk önce bu ürünün, kullanıcının nasıl bir parçası olacağını ve ona nasıl bir deneyim sunacağını kurgulamaktadır.  Bir ürünün tercih edilmesini, kullanıcıyla arasındaki deneyim ilişkisiyle ve ürünün güçlü hikayesiyle ilişkilendirmekteyiz. Bu doğrultuda oluşturduğumuz tasarım yaklaşımı ile kullanıcı merkezli, düşünce odaklı, ezber bozan, yaratıcı ve rekabetçi ürünler tasarlamayı hedeflemekteyiz.

Aydınlatma, mutfak gereçleri, mobilya aksesuarları, yapı gereçleri  tasarımı ağırlıklı çalışmalarının yanı sıra, mobilya, kişisel ürün, oyuncak  ve etkinlik tasarımı alanlarında da projeler geliştirmekteyiz. Her farklı sektör için tasarım sürecini ihtiyaçlara göre yeniden şekillendirmekte ve projeyi hazırladığımız iş planı doğrultusunda konsept aşamasından üretim aşamasına kadar taşımaktayız.

Tasarım ve danışmanlık hizmeti verdiğimiz  firmalar arasında Lamp83, Okvolight, Arlight Aydınlatma, Heper+Moonlight, MİTAŞ, OptoLED, Üzümcü Medikal, Çebi Kilit, Samet, KMS Fix, Mesan, Procter&Gamble, RETO, Fy Mobilya, Bostan's Koltuk, Isık Oyuncak, Irak Plastik, Çetin Plastik, Star Plastik, Hakart,  Dus'al, Stoko, FIAT ve Maggpie gibi firmalar bulunmaktadır.

 

Tasarım projelerini yoğunluklu olarak aşağıdaki sektörel alanlarda yürütmekteyiz:

 

         ● Aydınlatma

         ● Ev ve Ofis Mobilyası

         ● Mobilya Aksesuarları

         ● Mutfak Gereçleri

         ● Yapı Gereçleri

         ● Elektrikli Ev Cİhazları

         ● Medikal Ekipmanlar

         ● Oyuncak

         ● Ambalaj

         ● Kamu Alanı Ürünleri

         ● Engelli ve Özel İhtiyaçlara Yönelik Ürünler

         ● Etkinlik, Sergi & Fuar Alanı

altera-tasarim.jpg
 

TASARIM ÖDÜLLERİMİZ

ODULLER.jpg