sevin_coskun.jpg

Sevin COŞKUN, tasarım direktörü

Ürün, etkinlik ve sergi tasarımı üzerine odaklanan multidisipliner bir tasarımcıdır. 1981 yılında Ankara’da doğan Coşkun, 2004 yılında ODTÜ Mimarlık Fakültesi’ni bitirdi. 2005-2008 yılları arasında ağırlıklı olarak aydınlatma, mobilya ve mutfak sektörü için projeler geliştirdi. Aynı dönemde projeleri İMMİB, İstanbul İç Mimarlar Odası, Corian Du Pont, Incheon Design Awards gibi çeşitli ulusal ve uluslararası yarışmalarda ödüller aldı. 2008 yılında İTÜ Mimarlık Fakültesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü’nde yüksek lisansa başladı ve ortağı Mustafa Emre Olur ile birlikte İstanbul merkezli Altera Tasarım Stüdyosu’nu kurdu. Aydınlatma, mutfak gereçleri, mobilya ve mobilya aksesuarları, yapı gereçleri ve medikal sektörü gibi farklı sektörlerden üretici firmalar için tasarım ve danışmanlık hizmeti veren Coşkun, tasarımları ile Design Turkey_Superior Design Award ve A’Design Award_ Winner Award gibi ulusal ve uluslararası ödüller almıştır. Tasarımcı, halen Altera Tasarım Stüdyosu bünyesinde tasarım yöneticiliği yapmaktadır.

Sevin COŞKUN is a multidisciplinary designer specialized in product, event and exhibition design. Born in 1981 in Ankara, Coşkun graduated from METU Faculty of Architecture in 2004. Her work focused mainly on lighting, furniture and kitchen equipment design between 2005 and 2008. She was awarded by various national and international institutions, including Istanbul Minerals and Metal Exporters Association, Istanbul Chamber of Interior Architects, DuPont Corian and Incheon Design Awards. She started her graduate studies at ITU Faculty of Architecture Department of Industrial Design in 2008 and cofounded Istanbul based Altera Design Studio with Mustafa Emre Olur. Coşkun offers product design, design management and design consulting services to producer firms in various sectors such as lighting, kitchenware, furniture and furniture accessories, construction elements and medical sectors, and the awards she received with her designs include the Design Turkey_Superior Design Award, Design Turkey_Good Design Award and A’Design_ Winner Award. She continues to work as design manager at Altera Design Studio.

 

mustafa_emre_olur.jpg

Mustafa Emre OLUR, endüstri ürünleri tasarımcısı

İstanbul, Türkiye’de faaliyet gösteren, Altera Tasarım Stüdyosu’nun kurucu ortağıdır. 1980 yılında Mersin'de doğan Olur, 2003 yılında ODTÜ Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü’nü bitirdi. 2005-2008 yılları arasında okul döneminde de yürüttüğü serbest tasarımcılık çalışmalarına devam etti. Mobilya, aydınlatma, mutfak, medikal ve oyuncak sektörü için tasarımlar yaptı ve İMİB, Mosder, Fiat, DuPont Corian, IIDA, Lisbon Ideas Challange ve Core77 gibi ulusal ve uluslararası yarışmalardan ödüller aldı. 2008 yılında ortağı Sevin Coşkun ile birlikte ALTERA TASARIM’ı kuran tasarımcı, aydınlatma, mutfak gereçleri, mobilya ve mobilya aksesuarları, yapı gereçleri ve medikal sektörü gibi farklı sektörlerden üretici firmalar için tasarım ve danışmanlık hizmeti vermektedir. Tasarımları, Design Turkey_Superior Design Award, Design Turkey_Good Design Award ve A’Design Award_ Winner Award gibi ulusal ve uluslararası ödüller almıştır.

Mustafa Emre Olur is the co-founder of İstanbul based Altera Design Studio. Born in 1980 in Antalya, Olur graduated from METU Faculty of Architecture of Industrial Design in 2003. He continued to work as a freelance designer between 2005 and 2008. He designed for a variety of sectors including lighting, furniture, kitchen equipment, medical equipment and toy industry. His works were awarded by various national and international institutions, including Istanbul Mineral Exporters’ Association, Association of Turkish Furniture Manufacturers, Fiat, DuPont Corian, IIDA, Lisbon Ideas Challange ve Core77 Awards. He cofounded ALTERA TASARIM with Sevin Coşkun in 2008 and offers product design, design management and design consulting services to producer firms in various sectors such as lighting, kitchenware, furniture and furniture accessories, construction elements, medical, toy and packaging sectors. He has received awards including the Design Turkey_Superior Design Award, Design Turkey_Good Design Award and A’Design_ Winner Award with his designs.